Knižné predsavzatia na rok 2017


Ostatné / nedeľa, 1 januára, 2017

Prišiel rok 2017 a ako býva zvykom, mnohí si kladieme nejaké novoročné predsavzatia. Nejdem sem vypisovať všetko, v čom by som sa chcela v tomto roku zlepšiť, to by sa predsa nikomu nechcelo čítať, keďže toho nie je málo.

No pokojne sa s vami podelím o moje knižné novoročné predsavzatia:

winter-book

 

  1.  2017 Goodreads Challenge: V tomto roku chcem prečítať aspoň 40 kníh. Minulý rok sa mi podarilo splniť svoj stanovený cieľ prečítať 30 kníh, preto som to tento rok trochu navýšila.
  2. Zároveň sa chcem posnažiť čítať viac klasickej svetovej (aj slovenskej) literatúry – diela, ktoré každý pozná, no málokto ich má aj prečítané.
  3. Stále tvrdím, že Charles Dickens je mojim obľúbencom spomedzi viktoriánskych autorov, no priznám sa, že som od neho zatiaľ čítala len zopár diel. Preto sa chcem zlepšiť aj v tomto smere – tento rok chcem prečítať Olivera Twista, Bleak House (Pochmúrny dom), z ktorého mám prečítanú len polovicu, a snáď aj A Tale of Two Cities (Príbeh z dvoch miest).
  4. Keď sme pri tej svetovej literatúre, mojím ďalším predsavzatím je dočítať všetko od Jane Austen.
  5. Pred 4 rokmi som od kamaráta dostala fantasy sériu Belgariad a za tie štyri roky som nebola schopná to prečítať. Snáď tento rok.
  6. No a v neposlednom rade sa chcem posnažiť písať viac recenzií. Čas na to mám, len si ho musím lepšie zadeliť – hold, bude to asi na úkor pozerania Priateľov stále dokola.

 

Aby som nepôsobila príliš premotivovane, stanovila som si len týchto 6 cieľov na rok 2017. Sama som zvedavá, či ich všetky splním… Každopádne, o rok sa tu znova takto stretneme a uvidíme, koľko z nich si budem môcť „odfajknúť“, prípadne aké výhovorky si nájdem.

Aké máte predsavzatia do tohto roka vy? (Či už knižné, alebo neknižné.) 
Prajem vám krásny sviatočný deň, a najmä úspešný nový rok 2017!

signature-heart

 

One Reply to “Knižné predsavzatia na rok 2017”

  1. Pekné predsavzatia. Klasickú literatúru by som si rada tiež prečítala. Jane Austin je veľmi dobrá autorka, čítala som zatiaľ len Rozum a Cit a samozrejme kultové dielo Pýcha a predsudok. Autorka je úžasná. Zo sérií momentálne čítam Zaklínača.

Comments are closed.