Knižné nákupy #1: Január – Marec 2017


Nákupy / utorok, 11 apríla, 2017

knižné nákupy

Na to, ako som sa počas Vianoc krotila s kupovaním kníh, v poslednej dobe som sa celkom rozbehla. A nemám žiadnu výhovorku. Proste som si dlho žiadnu knihu nekúpila, tak som si povedala, že nejaké dva – tri nové prírastky si zaslúžim. Alebo aj desať…

Tie knihy ale už ozaj nemám kam dávať! Nemám dostatok poličiek, tak mi tu na stole a na parapete rastú kopy kníh, ktoré nemám kam uložiť. Smutné… Buď si prestanem kupovať toľko kníh, alebo sa presťahujem niekam, kde budem mať dostatok miesta na viac poličiek, a môžem si pomaly začať budovať vlastnú domácu knižnicu. 🙂 Tá druhá možnosť znie lákavejšie.

knižné nákupy

Keď mám pravdu povedať, už ani neviem, v akom chronologickom poradí som si tie knihy zaobstarala, tak pôjdem len tak námatkovo.

 • Mengeleho dievča (Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová) – určite ste o nej už počuli, jedná sa o príbeh Slovenky, ktorá si prešla štyrmi koncentračnými tábormi. Je mi jasné, že sa to bude čítať ťažko, ale myslím, že je dôležité dozvedať sa o tejto dobe od ľudí, ktorí ju zažili, a ktorí sa neboja úprimne a do detailov opísať svoje zážitky.
 • Môj priateľ tučniak (Tom Michell) – toto bol narodeninový darček – tak trochu inside joke – a mimoriadne ma potešil! 🙂
 • The Diary of a Provincial Lady (E. M. Delafield) – videli ste už niekde krajšiu obálku?? Ja asi nie. Priznám sa, že o tejto knihe absolútne nič neviem, a kúpila som si ju výhradne len kvôli tej nádhernej obálke 🙂 Samozrejme, plánujem ju aj prečítať.

knižné nákupy

knižné nákupy

 • The Undomestic Goddess (Sophie Kinsella) – od tejto autorky som čítala síce len jednu knihu, ale páčila sa mi natoľko, aby som od nej vyskúšala aj niečo iné. Je to také ľahké, zábavné čítanie.
 • Witch Child (Celia Rees) – okej, toto bol tak trošku fail zo strany Book Depository. Objednala som si knihu A Court of Thorns and Roses (ACOTAR) a jej pokračovanie A Court of Mist and Fury (ACOMAF). Namiesto prvej knihy zo série mi poslali knihu Witch Child, o ktorej som nikdy ani len nepočula. Čiže teraz vlastním iba druhú knihu v sérii ACOTAR… Ale musím povedať, že customer service majú na Book Depository úžasný – odpovedajú behom pár minút, ihneď mi poslali knihu, ktorú som si reálne objednala, a túto si vraj môžem nechať, alebo niekomu darovať 😀
 • A Court of Mist and Fury (Sarah J. Maas) – viď vyššie. Neskutočne skvelé ohlasy má táto kniha, tak sa neviem dočkať, kým mi príde ACOTAR a môžem sa pustiť do tejto série 🙂
 • Fablehaven (Brandon Mull) – Christopher Paolini, autor mojej najobľúbenejšej knihy Eragon, tvrdí, že Fablehaven je jedna z najlepších fantasy kníh, aké kedy čítal. To je všetko, čo potrebujem vedieť.
 • The Unexpected Everything (Morgan Matson) – od tejto autorky som čítala už dve knihy a v oboch prípadoch som bola príjemne prekvapená. Je to síce skôr pre také mladšie ročníky, ale ako „guilty pleasure“ rada čítam niečo, čo ma vráti do mojich tínedžerských čias 🙂

knižné nákupy

knižné nákupy

 • Yoga Girl (Rachel Brathen) – túto knihu som si sama kúpila ako darček k narodeninám. Snáď ma motivuje cvičiť jógu častejšie. 🙂 A je tam aj zopár skvelých zdravých receptov!

knižné nákupy

 • Veľké kúzlo (Elizabeth Gilbert) – kúpené v knižnom výpredaji za necelé 4 eurá! Už som ju stihla aj prečítať a musím povedať, že je to skutočne skvelá motivačná kniha, ako žiť svoj život kreatívne, povedané v skratke.
 • Podstata všetkých vecí (Elizabeth Gilbert) – tá istá autorka, ale tentoraz fikcia. Kupovala som ju, keď bolo na Martinuse poštovné zadarmo, takže zopár koruniek som predsa len ušetrila.

 

Toto sú všetky knihy, ktoré som za poslednú dobu kúpila/dostala.
Teraz by som si mala asi nájsť dostatok času, aby som ich všetky aj prečítala…

Dajte mi vedieť, čítali ste nejakú z týchto kníh? 🙂 

signature-heart